Facebook Google+ Twitter

Bezwzględna walka bogiń i bogów; na szpilkach wierzchołka Olimp.

Podtyt.: - "Goście z Polski w kinie Metropolis, w Hamburgu." Po prawie roku nieobecności twórców: aktorów, reżyserów, producentów filmu polskiego.Ze względów politycznych i finansowych; znów Hamburska Polonia miała zaszczyt powitać wraz z

 / Fot. Andrzej Szelbracikowski / Fot. Andrzej SzelbracikowskiOrganizatorami 14. Festivalu Filmland Polen PP. Słomka, reżyserkę Panią Kingę Dębską, oraz jej męża Zbigniewa Domagalskiego, producenta filmu:" Moje córki krowy".

Na ile poprawiła się sytuacja polityczna lub finansowa dla produkcji filmów polskich w nowej erze PiS-u w "nowym porządku" w nowej Polsce ? Ano na tyle, ażeby zaprezentować wartości chrześcijańskie i pro-familijne na Wielkich Ekranach również Europy Zachodniej. A nawet... o ile fani mocno klaskać będą... za Wielką Wodą... w bezsennej produkcji Fabryki Snów.

Przypomina mi się tutaj, jak bardzo dusza chrześcijańska polska, oraz dusza chrześcijańska.... włoska, są sobie bliskie: - W latach 80 -tych byłem z moją eks - przyjaciółką w pięknym mieście Pizie. W drodze powrotnej zawadziliśmy o śliczne krajobrazy Toskany; o Florencję. I.... dopiero w hotelu - bursie kościoła protestanckiego znaleźliśmy miejsce na nocny spoczynek! W bursach kościoła katolickiego, wyganiano nas... jak Adama i Ewę z raju chrześcijańskiego!

Co za zbieżność obyczajów z PiS-owską Polską... jak brat i siostra! Ojciec filmowy obu Panienek chce - jako pierwszy Polak - wprowadzić "łóżko małżeńskie" do nowych sterylnych polskich szpitali. Wielkie panoramiczne kadry miasta, oraz sal szpitalnych łudzą fata morganą: -"Czy to jest "nasza rodzima" Warszawa, a może już hollywodzka Fabryka Snów ?? Czort jedynie ich wie!

Treść filmu bardzo aktualna: - w dzisiejszych czasach, tak nad Łabą, jako i nad Wisłą, chorych, postarzałych wiekiem wciąż przybywa... Każdy widz, nie-widz może znaleźć tutaj swój intymny, indywidualny "pamiętnik rodzinny". Dopóty dopóki znajomy lekarz nie odstawi aparatury z kroplówką. "Nic nadzwyczajnego!" jak powiada syn mojego kuzyna z Gdyni; - w międzyczasie miasta "Polskiego Bollywoodu"!

W filmie, jak w życiu trzeba czasem śmiać się na siłę...bo siostra roztrzepana (gra ją Gabriela Muskała) bierze udział w medytacjach z dźwiękiem, u znachora. Dość narzekania! Polonijna publiczność, lub raczej: Fani wartości chrześcijańskich, nawet i Bez Skrzydeł anielskich, są wniebowzięci!!! Co za cud nad Elbą, wszakże Film opowiada smutne historie.... Oboje rodziców znajdują się w szpitalu, oboje są chorzy na raka mózgu; ale matka umiera pierwsza.

Kiedy starsza z córek ( gra ją znakomicie Agata Kulesza) zaczyna pojmować, iż oprócz kariery, jest jeszcze coś ważniejszego w życiu.... Samo życie, oraz choroba umierającego, ale bardzo żywotnego ojca.

Film nabiera werwy... poza "wartościami znad Wisły"; u części widzów w kinie Metropolis - napływają autentyczne Łzy do ócz! Film Polski jak i jego starszy poprzednik... z Medialnego Rynku.... film "Wszystko na sprzedaż", i tym razem zaoferował wgląd na "tamten świat", w wersji pro-familijnej, szpitalnej, w wersji białej.

Poplątały się ścieżki komiczna z tragiczną; - jak poplątane są losy hamburskiej, albo Innej zachodniej Polonii.
Wszak żyje się tylko raz.... tak na prawdę... Obok, oprócz wpisów i komentarzy o Andrzeju Rz. na Facebooku!

Ta publiczność bije brawo polskim Gościom znad Wisły; a... mądre krowy w kadrze, o ileż mądrzejsze są i ludzkie, od niejednego fana tego spotkania, bijącego brawa przed Wielkim Ekranem, w Kinie METROPOLIS w Hansestadt Hamburg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Filmu nie widziałam, to nie mogę się wypowiadać. Ale temat nie zachęca do obejrzenia, więc daruję sobie. Jak już pisałam nie lubię współczesnych polskich filmów, są przerysowane. Wszyscy reżyserzy chcą być tacy jak Kieślowski, a on był tylko jeden w swoim rodzaju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.