Facebook Google+ Twitter

Bezzałogowe samoloty Global Hawk pomogą ustalić siłę i kierunek huraganu

NASA wysyła bezzałogowe samoloty Global Hawk w sam środek tropikalnych burz, celem zbadania warunków pogodowych. Ta decyzja ma pomóc badaczom ustalić siłę i kierunek przemieszczania się huraganu.

Samoloty Global Hawk osiągają wysokość wprost niewiarygodną, bo wynoszącą ponad 18 tysięcy metrów. Dostarczają cennych danych, lecąc nad tropikalnymi burzami. Filmy i zdjęcia są dostarczane do NASA. Wcześniej takie możliwości posiadały jedynie satelity.

USA. Huragan Isaac nabiera sił zmierzając w rejon Nowego Orleanu

Global Hawk utrzymują się w powietrzu bez przerwy przez 28 godzin. Nie jest możliwe, aby samoloty załogowe mogły spełniać taką misję. Maszyny dają możliwość nie tylko zbadania warunków atmosferycznych, ale też ostrzegają o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

Dwa samoloty, startują z głównego poligonu rakietowego NASA- Wallops Flight Facility w Wirginii.

Isaac stał się huraganem. Stan wyjątkowy nad Zatoką Meksykańską

Jeden z samolotów bada warunki wokół burzy, a drugi natomiast w tym czasie wlatuje w jej środek, gdzie zmierzy siłę wiatru i sumę opadów - donosi serwistvnmeteo.pl Ich misja będzie trwała do początku października 2012 roku.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Leszek W. Guła
  • Leszek W. Guła
  • 29.08.2012 22:53

Żądam ogłoszenia całemu światu mojego poniższego dowodu. Do placówek dyplomatycznych trafiło pismo z MSZ, które zaleca promowanie antypolskiej książki "Inferno of Choices" (Piekło wyborów) utwierdzającej stereotyp, że Polacy to szmalcownicy i antysemici. Super Express: "Władysław Bartoszewski udzielił wywiadu dziennikarzowi "Die Welt" Gerhardowi Glauckowi na temat legendarnego polskiego emisariusza Jana Karskiego. Jednak uwagę zwraca przede wszystkim jedna wypowiedź Bartoszewskiego, w której stwierdza, że za okupacji bardziej niż hitlerowskich oficerów należało się bać polskich sąsiadów owładniętych antysemityzmem." Treść "Inferno of Choices" i wypowiedź prof. Bartoszewskiego są pozbawione sensu, a fakt istnienia takich bredni na forum międzynarodowym jest niedopuszczalny. Polska była okupowana przez Niemców w latach 1939-1945, czyli podlegała systemowi policyjno-wojskowej administracji niemieckiej na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, zajętym w wyniku agresji zbrojnej przeciwko Polsce przez III Rzeszę w dniu 1 września 1939 roku. Żydzi polscy ucierpieli najbardziej w czasie holokaustu. Ok. 6 mln polskich obywateli zginęło w czasie wojny, połowa z nich była narodowości żydowskiej. Amerykanie, a nawet Brytyjczycy i Francuzi, nie mają zielonego pojęcia o charakterze niemieckiej okupacji na polskich ziemiach. Dla nich okupacja w Polsce i np. w Danii były czymś jednakowym. Tymczasem w Polsce panował terror, gdyż tylko w Polsce Niemcy wykonywali karę śmierci za udzielanie Żydom pomocy. Natomiast za zabicie Żyda była nagroda. Gdyby Polacy byli "owładnięci antysemityzmem", to Niemcy nie wprowadziliby kary śmierci tylko za samo nie zadenuncjowanie ukrywanego Żyda lub rodziny żydowskiej. Jeżeli ktoś ukrywał Żyda, a jego sąsiad o tym wiedział i nie zameldował o tym Niemcom, to rozstrzeliwano obydwu wraz z ich rodzinami. Gdyby Polacy byli "owładnięci antysemityzmem", to Polska nie byłaby wspólną Ojczyzną Żydów i Polaków, albowiem Żydzi stanowili wówczas dziesięć procent wszystkich obywateli II RP. Takim faktem nie mogła i nie może poszczycić się żadna inna narodowość. Wyroki śmierci na: ukrywanych, ukrywających, rodzinach ukrywanych, rodzinach ukrywających oraz na sąsiadach i rodzinach tych sąsiadów - WYKONYWALI NIEMCY-OKUPANCI, a nie ukrywający lub ich sąsiedzi, więc ukrywani, ukrywający i sąsiedzi ukrywających nie mogli bać się nawzajem bardziej, niż hitlerowskiego oficera, bo wtedy, w takich warunkach ukrywanie byłoby całkowicie wykluczone. Książka "Inferno of Choices" pomija fakt istnienia terroru w okupowanej Polsce w związku z ukrywaniem Żydów. Dlatego treść "Inferno of Choices" i wypowiedź prof. Bartoszewskiego są pozbawione sensu. c.b.d.o. Niestety, nie mam wpływu na pogodę. Google: lwgula

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.