Facebook Google+ Twitter

Bharati - miłość z Bollywood w Polsce

Największe widowisko w historii Bollywood będziemy mogli zobaczyć w trzech polskich miastach. Przygotowania trwały 5 lat. Tradycyjne stroje i muzyka na żywo, bajeczna scenografia prosto z Bollywood - podróż do fascynujących Indii.

Bharati - opowieść o miłości w zderzeniu dwóch światów. Poznaj magię Indii. / Fot. Materiały reklamowe MakrokoncertMuzycy, tancerze, aktorzy, śpiewacy tworzą grupę pod przewodnictwem słynnych choreografów z Bollywood. Efektem ich wspólnego wysiłku jest oszałamiające widowisko, którego przygotowanie kosztowało artystów wiele pracy, czasu i pieniędzy.

Widowisko umożliwia przeniesienie się w egzotyczny krąg kultury indyjskiej. Zapierające dech w piersiach stroje i dekoracje wprawiają w zachwyt publikę na całym świecie. Taniec z Bollywood to niezwykle zsynchronizowany układ ruchów, którego mankamenty trudno dostrzec. Teraz ten skarb Azji przyjeżdża do Polski, widowisko cieszy się ogromnym powodzeniem, pozostało kilkadziesiąt biletów na 3 tygodnie przed występem. Podczas "Bharati" najczęściej w salach unosi się zapach kadzideł potęgujący atmosferę bollywoodzkiego przepychu. Producent show, Gashash Deshe uważa "Bharati” za dzieło swego życia. Ostateczny rezultat jest dla niego powodem do satysfakcji, a nawet dumy.

"Bharati" to współczesna historia o miłości wpisana w indyjską kulturę. Widownia i główny bohater stają wspólnie przed dylematem, jak odnaleźć równowagę między tym, co tradycyjne, a tym, co nowoczesne. Jak już przyjęło się w Bollywood, od początku nad głowami kochanków unoszą się złowieszcze chmury i bohaterowie muszą najpierw uporać się z licznymi przeciwnościami, zanim odnajdą szczęście. Młody inżynier, Siddharta (Gagan Malik) wychowany w Los Angeles, po raz pierwszy odwiedza ojczyznę i ulega czarowi nieuchwytnej Bharati (Bhavna Pani). Lecz na drodze kochanków staje ojciec dziewczyny. Dwa przeciwne żywioły - Siddharta i Bharati - uosabiają różne światy: nowoczesność i głęboko zakorzeniony duch hinduizmu. Kochankowie cierpią, nie mogąc oprzeć się sile pożądania. Są rozdarci między wolą rodziców, a głosem serca. Mężczyzna odbywa mistyczną podróż do własnych korzeni, a zakochując się w Bharati, zakochuje się w Indiach.

Widowisko opiera się na wielu superprodukcjach filmowych z Bollywood. Wykonywane utwory budują nastrój i ukazują widzom dusze bohaterów. Oprawa dźwiękowa powstała przy współpracy kilkudziesięciu muzyków, z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów. Uwagę przykuwa proporcjonalne połączenie inspiracji pochodzących z tradycji indyjskich, hinduskich i zachodnich. W efekcie Bharati stanowi unikalną syntezę tonów z Azji. Charakterystyczne brzmienie to zasługa zastosowania mało znanych w Polsce instrumentów, jak choćby sitar, ghungroo, czy sanodoor – pochodzącego z Persji instrumentu o stu strunach.Oto, co piszą o "Bharati" największe dzienniki europejskie:
„To, co sprawia, że Bharati fascynuje miliony na całym świecie, to niespotykany dotąd rozmach widowiska. Przepych dekoracji, piękni tancerze w bajecznych kostiumach oraz mnogość tradycyjnych instrumentów”. (Journal Du Dimanche)

„Bharati to bogactwo kolorów, które iskrzą się w bajecznych strojach aktorów. Ale przede wszystkim fascynująca muzyka na żywo i energiczny taniec, które rzucą cię na kolana. To show podbiło już Paryż, Brukselę i Genewę. Taneczne popisy, znane z filmów Bollywood, sprawiają, że widzowie radośnie klaszczą i tupią”. (Die Veit)

„Około stu tancerzy i muzyków w ponad 800 wyrafinowanych kostiumach. To niewiarygodne show hipnotyzuje bogactwem barw, dźwięków i tańcem, które sprawiają, że gdy oglądasz Bharati, z podekscytowania nie jesteś w stanie wysiedzieć spokojnie w fotelu”. (Die Zeit)

Od kilku lat widowisko odbywa tourneé po całym świecie, niejako w roli ambasadora Indii. Jest to pierwsza inicjatywa zademonstrowania na scenie międzynarodowej dorobku Indii. Biorą w niej udział największe talenty reprezentujące kraj. Bharati to bez wątpienia jedyna okazja, aby zapoznać się z autentyczną kulturą indyjską. Zapraszam!


Trasa:
15.12.2007 – Warszawa
16.12.2007 – Katowice
17.12.2007 – Wrocław

Bilety i informacje na www.bharatitheshow.com lub www.makroconcert.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Recenzja - owszem, bardzo dobra i ciekawa, ale ja i tak wolę, kiedy propagujesz imprezy związane z muzyką klasyczną :-)
Pozdrawiam ciepło.

P.S.
(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) za ciekawą recenzję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś już w polskich kinach była jakaś bollywoodzka produkcja. Z racji długiego czasu film wyświetlano z przerwą. Owszem niektóre pomysły bawiły naiwnością, ale na tą przerwę wyszedł cały tłum równo zapłakanych ludzi. Oni tam wiedzą, jak wyciskać emocje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naprawdę ciekawy i bardzo dobrze napisany tekst :) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.