Facebook Google+ Twitter

BHP śpiewania kolęd, czyli zbyt religijne piosenki?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-21 06:43

W Wielkiej Brytanii tradycja świąt Bożego Narodzenia jest już od lat nękana przez lobby politycznej poprawności, wielokulturowości, a nawet... BHP. W tym roku jego ofiarą padły kolędy, a do ich "prześladowców" dołączyli nawet nawet niektórzy anglikańscy duchowni.

W Corringham w hrabstwie Essex nie dopuszczono szkolnego chóru do Zimowego Festiwalu, by jego "zbyt religijne" kolędy nie uraziły mieszkańców odmiennych religii i kultur. Dawniej był to zresztą Festiwal Bożonarodzeniowy, ale nazwę zmieniono już kilka lat temu - z tego samego powodu.

Tradycyjny skautowski koncert kolęd odwołano w galerii handlowej w mieście Hemel Hempstead, by nie stwarzać zagrożenia w razie alarmu przeciwpożarowego. W Londynie lokalne władze zakazały dyrekcji domu towarowego Selfridges na Oxford Street grania kolęd na ulicy, gdyż mogą ogłuszać przechodniów i powodować wypadki.

Ale kolędy rażą czasem nawet duchownych. Ku zdziwieniu parafian z Blandford Forum w zachodniej Anglii proboszcz zakazał im śpiewać w kościele kolędy "Oh Little Town of Bethlehem". Wielebny Stephen Coulter uznał po swej niedawnej pielgrzymce do Ziemi Świętej, że Palestyńczykom w Betlejem dzieje się tak źle, iż radosna kolęda jest niestosowna.

Inny duchowny, George Fisher z Lichfield ułożył nowe słowa do innej tradycyjnej kolędy, wprowadzając do niej bezdomnych, bezrobotnych, chorych na AIDS i samotne matki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.