Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2192 miejsce

Bhutan oczami zmarłej Anny Pasek

W piątkowy wieczór odbył się wernisaż wystawy śp. Anny Pasek pt: "Bhutan". Podczas wernisażu wręczono stypendium Fundacji im. Anny Pasek Piotrowi Tompalskiemu. Na koniec odbyła się licytacja zdjęć autorki.

Tata Ani dziękuje za przybycie zaproszonym gościom. / Fot. Michał KusiakRodzice Ani wręczają stypendium dla Piotra Tompalskiego. / Fot. Michał KusiakNa wernisażu można było zobaczyć zdjęcia Anny Pasek zrobione w Bhutanie, który jest nazwany Krajem Grzmiącego Smoka, państwie leżącym w Azji Południowej we wschodnich Himalajach. Wyprawa Ani do Bhutanu była związana z jej działalnością naukową i międzynarodowym projektem emGIS. Na zdjęciach można zobaczyć piękno himalajskich krajobrazów oraz kulturę buddyzmu.

Podczas wernisażu Fundacja im. Anny Pasek, założona przez jej rodziców i najbliższych w roku 2008, przekazała stypendium w wysokości 25 tys. złotych oraz 20 tys. złotych na badania Piotrowi Tompalskiemu, studentowi Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Na koniec oficjalnych wydarzeń odbyła się licytacja trzech fotografii Ani, które sprzedano za łączną kwotę 10 tys. złotych.

Wystawa zorganizowana jest w Muzeum Zagłębia w Będzinie. Można ją oglądać do 4 kwietnia.
Pałac Mieroszewskich, Będzin, ul. Świerczewskiego 15.

Tłumy na wernisażu. / Fot. Michał KusiakLicytacja fotografii Ani. / Fot. Michał KusiakAnna Pasek (1982-2007) - geograf, doktorantka w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, studentka geologii w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, podróżnik i fotograf.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.