Facebook Google+ Twitter

"Biada głupim deweloperom". Google nie dotrzymuje obietnic?

Molly Wood, redaktor naczelna CNET TV, zrugała w swoim tekście Google za politykę aktualizacji Androida. Podane przez nią przykłady dobitnie świadczą o tym, że problem fragmentacji platformy nie skończył się i dotyka nie tylko użytkowników systemu, ale i deweloperów.

 / Fot. Materiały prasoweWood pisze w swym tekście, że praktycznie każda aktualizacja Androida odbyła się z opóźnieniem. Przypomniała też zapewnienia koncernu z maja tego roku, że zostanie przygotowany z producentami i twórcami oprogramowania harmonogram update'ów, a poszczególne słuchawki otrzymają 18-miesięczne wsparcie w tym zakresie. W sierpniu okazało się, że nic się nie zmieniło i w sieciach Verizon i T-Mobile, tylko część smartfonów otrzymała najnowszą wersję Androida.

Eric Schmidt z Google obiecał, że prawdziwą zmianę przyniesie Android 4.0, Ice Cream Sandwich, który zunifikuje oprogramowanie i urządzenia. Jednak, jak zauważa Molly Wood, deweloperzy taką obietnicę już słyszeli, po pojawieniu się Androida 3.0 Honeycomb. Tymczasem teraz wersja systemu na tablety ma zostać zastąpiona przez ICS. "Fakt, to mądra decyzja, lecz biada głupim deweloperom, którzy spędzili dużo czasu i wydali sporo pieniędzy na pisanie aplikacji dla Honeycomb" - pisze szefowa CNET TV.

Co oznacza fragmentacja platformy dla Molly Wood? Przede wszystkim brak komfortu użytkowników, którzy dowiadują się o nowych wersjach systemu z blogów i for i plotek. Sfrustrowani są też deweloperzy, którzy w obecnym modelu nie są w stanie przygotować update'ów swoich aplikacji. Dziennikarka podaje przykład programu Netflix, który nie mógł być rozwijany ze względu na brak wspólnej platformy dla zabezpieczeń DRM. Gdy Netflix dla Androida już się pojawił, okazało się, że tylko na 5 urządzeń. Co gorsza, taki tryb przygotowywania programu umożliwił wprowadzenie na rynek fałszywej jego wersji z trojanem, który umożliwiał kradzież danych użytkowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

moje imie i nazwisko
  • moje imie i nazwisko
  • 18.10.2011 11:55

Ta baba po prostu bredzi. Nic takiego nie ma miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
argu_hate
  • argu_hate
  • 17.10.2011 22:05

Nie od dziś wiadomo, że androidem jarają się tylko fanatycy open source bo mają wreszcie obiekt wzdychań dający im poczucie "otwartości" systemu który w rzeczywistości jest po prostu marny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.