Biała Gwiazda pokonała „The Bhoys”

W sparingowym meczu, mającym uświetnić obchody 100-lecia klubu krakowska Wisła pokonała mistrza Szkocji 2:0.

Obydwie drużyny wystąpiły w mocno okrojonych składach. W podstawowej jedenastce Wiślaków zabrakło m.in. Baszczyńskiego, Brożka i Sobolewskiego. Także trener gości z Glasgow – Gordon Strachan przeprowadził kilka zmian w swoim zespole. Szkoci przyjęli taktykę opierającą się na systemie 4-4-2, co stanowiło pewien eksperyment w stosunku do ustawienia prezentowanego w lidze (4-5-1).

Wisła objęła prowadzenie już w 5. minucie spotkania, kiedy to Paweł Kryszałowicz wykończył piękną akcję Jeana Paulisty. Obie drużyny w pierwszej połowie pokazały się z dobrej strony, jednakże to właśnie Wisła potrafiła przełożyć swe umiejętności na wynik. W 30. minucie wynik podwyższył strzałem zza linii 16-u metrów Jacob Burns. Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu. Dan Petrescu miał okazję przetestować kilku nowych graczy w zespole Białej Gwiazdy, których krakowski klub pozyskał latem. Na murawie przy ul. Reymonta pokazali się m.in. Emilian Dolha, Michael Thwaite i Cleber.

Niespodziankę kibicom sprawiło pojawienie się na 9 minut przed końcem eks-wiślaka Macieja Żurawskiego. Został powitany gromkimi brawami na stadionie. Mimo, że obie drużyny grały w mocno rezerwowych jedenastkach, sparing dostarczył kibicom wielu pozytywnych emocji. Jubileusz klubu został w pełni uczczony dwubramkowym zwycięstwem.