Facebook Google+ Twitter

Biała Podlaska: Dziś otwarcie ośrodka dla cudzoziemców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-14 07:17

W Białej Podlaskiej oficjalnie zostanie dziś otwarty ośrodek dla cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy w Polsce.

Ewa Piechota z Urzędu do spraw Cudzoziemców zapowiada, że świeżo wyremontowany dwupiętrowy budynek będzie mógł przyjąć około 200 cudzoziemców. To dziewiętnasty ośrodek dla cudzoziemców na terenie kraju i jednocześnie drugi, po ośrodku w Podkowie Leśnej-Dębaku pod Warszawą, spełniający funkcje ośrodka recepcyjnego.

Do recepcyjnych ośrodków trafiają osoby, które składają wnioski o nadanie statusu uchodźcy jeszcze na przejściu granicznym, głównie w Terespolu. Cudzoziemcy przechodzą tu badanie medyczne, jest ustalany ich status prawny oraz wyznaczane miejsca pobytu w innych ośrodkach.

Jak mówi Ewa Piechota, budynek jest wyposażony w gabinet lekarski i zabiegowy, świetlicę, stołówkę, pomieszczenia kuchenne, pralnię, suszarnię, a także boisko. Placówka będzie miała charakter otwarty, co oznacza, że przebywający w niej obcokrajowcy będą mogli swobodnie opuszczać ośrodek.

Obecnie pod opieką Urzędu do Spraw Cudzoziemców przebywa ponad 6 tysięcy osób z czego tysiąc pięćset to obywatele Gruzji. Ponad 4 tysiące osób korzysta z zakwaterowania i wyżywienia w ośrodkach dla cudzoziemców na terenie kraju, pozostali otrzymują pieniądze na wyżywienie i zakwaterowanie we własnym zakresie.
Przyjazd obywateli Gruzji do Polski jest konsekwencją ubiegłorocznej wojny gruzińsko-rosyjskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.