Facebook Google+ Twitter

Biała Sukienka, czyli 3 dni z Powstania Warszawskiego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-26 09:55

Dom Kultury Zacisze zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na przedstawienie, którego akcja toczy się na podwórku kamienicy przy ul. Przeskok. Losy bohaterów pokazują życie zwykłych ludzi w czasie, gdy tuż obok trwa walka o wolność.http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/11 zaprasza publiczność na spektakl przygotowany z myślą o 70. rocznicy obchodów Powstania Warszawskiego.
Akcja toczy się na podwórku kamienicy przy ul. Przeskok w dniach 19-21 sierpnia 1944 r. Ta część Śródmieścia jest wolna. W kamienicy mieszkają: dwóch chłopców z poczty harcerskiej; trzy pielęgniarki – personel pomocniczy w szpitalu; łączniczka z AK; matka; dwie dziewczynki 9-letnie; starsza dziewczynka, która uczy dzieci; dwie dziewczynki, które śpiewają na ulicach; dwie dziewczynki z innej kamienicy: Wanda, sierota i Sarna – łączniczka AK kwatery głównej.
Losy bohaterów i scenki sytuacyjne pokazują życie zwykłych ludzi w czasie, gdy tuż obok trwa walka o wolność.
Spektakl adresowany jest do dorosłych, młodzieży i dzieci od 7 lat. Oczywiście tych zainteresowanych historią i z rodzicami przygotowanymi na trudne pytania.
"Biała sukienka..." wystawiona będzie 27 września, w sobotę, godz. 18.00 w warszawskim Domu Kultury "Zacisze" na ul. Blokowa 1. Wstęp wolny.
Dodajmy, że spektakl zaprezentowany został 10 kwietnia 2014 r. na Przeglądzie Teatralnym „Kwiecień-Plecień 2014” w Sierpcu i zdobył Nagrodę Publiczności.

Scenariusz i reżyseria: Czesława Abramczyk
Oprawa dźwiękowa: Rafał Abramczyk
Światła: Mariusz Abramczyk

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2313
(Marzena Szychułda)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.