Facebook Google+ Twitter

"Biała wdowa" w Polsce podczas wizyty Obamy? Służby specjalne szukały jej pod Zamościem

Samantha Lewthwaite, znana jako "biała wdowa", jedna z najgroźniejszych terrorystek na świecie miała przebywać w Polsce podczas wizyty Baracka Obamy.

 / Fot. Grzegorz Dembiński/PolskapresseJak dowiedział się tvn24, alarmującą informację Centrum Antyterrorystyczne ABW otrzymało od brytyjskich służb specjalnych, właśnie wtedy, gdy prezydent USA miał przemawiać na placu Zamkowym. Pewien Anglik, który pracował w Afryce Północnej (tam działała kobieta) rozpoznał ją na lotnisku i poinformował odpowiednie służby.

Sytuacja stała się naprawdę poważna, gdy okazało się, że kobieta używa kilku zestawów fałszywych dokumentów, a jedno z tych nazwisk znaleziono w bazach danych Straży Granicznej. Okazało się, że taka osoba kilka razy przyjeżdżała ostatnio do Polski.

Jak podkreślił rzecznik policji, Mariusz Sokołowski: "Mieliśmy do czynienia z poważnym sygnałem o możliwym zagrożeniu terrorystycznym. Nie mogliśmy tego lekceważyć".

Akcja poszukiwawcza doprowadziła policjantów do domu w okolicy Zamościa. Znaleziono tam Polkę, która mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii, a do Polski przyleciała, aby odwiedzić swoją rodzinę. Kobieta nie ma żadnego związku z terroryzmem.

Samanta Lewthwaite to Angielka, która przeszła na islam. Została nazwana "białą wdową" po śmierci jej męża, który 7 lipca 2005 r. dokonał zamachu samobójczego na londyńskie metro. Zginęło wówczas 26 osób, a kobieta wraz z dziećmi zniknęła. Od tamtej pory jest poszukiwana. Podejrzewa się również, że brała udział w zamachu na centrum handlowe w Nairobi, w którym zginęło ponad 60 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.