Facebook Google+ Twitter

"Białe kartki" recital Moniki Krajewskiej

11.08.2012 wieczorem w lubelskiej kawiarni "Między Słowami" odbył się recital Moniki Krajewskiej poświęcony tragicznie zmarłej poetce i kompozytorce Agacie Budzyńskiej. Przybyli goście bawili się świetnie, frekwencja także dopisała.

Agata Budzyńska, której poświęcony był ponad godzinny recital, to poetka, kompozytorka i piosenkarka pochodząca z Lubartowa. Związana była dzięki Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu właśnie z Lublinem. Swoje triumfy święciła na festiwalach w całej Polsce. Zdobyła m. in. grand prix poznańskiego festiwalu Piosenki Miłosnej i Erotycznej Blyrwa i Amor. Współpracowała także z Teatrem Literacko-Muzycznym w Lublinie. Agata Budzyńska zmarła tragicznie w 1996 roku w wyniku zatrucia czadem, zostawiając po sobie liczne wiersze i piosenki.

Ze spuścizną autorki zmierzyła się w sobotni wieczór Monika Krajewska.
Muzyką zajmuję się amatorsko od blisko 10 lat. Gatunkiem, w którym czuję się najlepiej jest szeroko pojęta piosenka poetycka i poezja śpiewana. Monika jest zdobywczynią m.in. I nagrody na festiwalu "Ogrody Piosenek".

Takie połączenie przyciągnęło do lubelskiej kawiarnio-księgarni "Między Słowami" rzesze fanów Agaty Budzyńskiej i Moniki Krajewskiej. Organizatorzy, jak dowiedziałem się po koncercie, byli mocno zaskoczeni tak dużą frekwencją. Niektórzy goście musieli wysłuchać recitalu na stojąco. Warto dodać, że imprezę na facebooku w dniu jej premiery polubiło ponad 1000 osób. Samo to świadczy o tym jakim zainteresowaniem cieszy się lokalna poetka.

Po wykonaniu podstawowego programu recitalu Monika została przez publiczność brawami przekonana do bisu, a później do wykonania kilku swoich utworów. Po zakończeniu koncertu można było spotkać się z jedynie pozytywnymi komentarzami, a ciepła atmosfera udzieliła się wszystkim i można było ją poczuć jeszcze długo po koncercie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.