Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7766 miejsce

Białe kruki na Festiwalu Komiksu

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-10-09 07:41

Kosztujący aż 1800 złotych komplet trzech albumów "Czterech pancernych i psa" wydany w 1970 r. był najdroższą pozycją na giełdzie kolekcjonerskiej XVII Międzynarodowego Festiwalu Komiksu, który odbył się w Łódzkim Domu Kultury.

fot. Express IllustrowanyZa okupacyjne przygody 'Wicka i Wacka' należało zapłacić 500 zł.

Archiwalia szokowały cenami wśród wielu premierowych wydawnictw. Na przykład za pierwsze zeszyty przygód kapitana Żbika (1967 – 1968 r.) sprzedawcy żądali po 300 zł.
Wśród unikatów znalazł się też "expressowy" akcent – album z przygodami Wicka i Wacka, który w 1948 r. ukazał się nakładem Wydawnictwa "Expressu Ilustrowanego" (komiks ten nasza gazeta drukowała w odcinkach przed II wojną światową) wyceniony na 500 złotych.

– Z komiksami jest jak z książkami. Najwyższe ceny osiągają zawsze pierwsze wydania – powiedział Piotr Muszyc, kolekcjoner z Warszawy.

Tegoroczny MFK odwiedziło ponad 2 tysiące osób. Dużym zainteresowaniem cieszyło się m.in. spotkanie ze scenarzystą "Kapitana Żbika" Władysławem Krupką i kontynuatorem tej legendarnej serii Michałem "Śledziem" Śledzińskim, autorem wydanego niedawno "Komisarza Żbika".

Grand Prix MFK 2006 zdobyli Robert Olesiński, Adrian Madej i Paweł Marszałek za pracę pt. "Demokracja". (pij)
Na stoisku Radka Jakubowskiego znalazł się najdroższy komiks na giełdzie MFK, "Czterej pancerni i pies" z 1970 r. za 1800 zł.

– Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.