Facebook Google+ Twitter

Biało-czerwono pod Tatrami. Podsumowanie PŚ w Zakopanem

Podczas minionego weekendu byliśmy świadkami pięknych konkursów Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi. Ich najwspanialsze momenty to triumf Orła z Wisły, pierwsza wygrana Ammanna w Zakopanem oraz zwycięstwo Kamila Stocha.

Triumfujący Kamil Stoch / Fot. http://skijumping.pl/wiadomosci/12826/PS-w-Zakopanem-Triumf-Kamila-Stocha-dramat-Adama-Malysza/Zimowa stolica Polski miała początkowo zorganizować dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, jednak po odwołaniu zawodów w Harrachovie Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) przyznała miastu jeszcze jeden konkurs.

Od początku skoków treningowych powrót do wielkiej formy sygnalizował Małysz, który oddawał bardzo dobre dalekie skoki.

W piątek podczas pierwszego konkursu Adam Małysz okazał się najlepszy i odniósł swoje
39. zwycięstwo w jego karierze. Na podium znaleźli się rownież wicemistrz olimpijski z Turynu
Andreas Kofler oraz reprezentant Niemiec Severin Freund. Mieliśmy powody do zadowolenia bowiem do konkursu awansowało aż jedenastu biało-czerwonych.
Ostatecznie w serii finałowej zobaczyliśmy trzech Polaków. Najlepszy z nich Kamil Stoch zajął 17. miejsce , Piotr Żyła był 21., a Stefan Hula zawody zakończył na 24. lokacie.Od Simon Ammann triumfator z soboty. / Fot. http://skijumping.pl/wiadomosci/12818/PS-w-Zakopanem-Simon-Ammann-wygrywa-Malysz-i-Stoch-w-10/poprzedniego zwycięstwa Małysza minęły blisko cztery lata. Poprzednio bowiem triumfował 25 marca 2007 roku w Planicy.

Sobotni konkurs to bezapelacyjna wygrana Simona Ammanna. Tuż za nim znalazł się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Thomas Morgenstern. Na najniższym stopniu podium uplasował się Tom Hilde. Pecha miał Małysz, który skacząc w bardzo trudnych warunkach spadł czwartej pozycji po pierwszej serii na szóstą. Bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Stoch, który oddal dwa równe dalekie skoki, co pozwoliło mu zająć miejsce tuż za Adamem Małyszem. Pozostali reprezentanci Polski skakali bardzo słabo i nie zdołali awansować do drugiej serii.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Życie pisze najlepsze scenariusze. Po raz kolejny okazało się, że jak Kamil musi to potrafi zastąpić Małysza. Teraz tylko czekać aż Kamil i bez tego musu będzie nas zachwycał formą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech Adam wraca do formy , a Kamil niech wygrywa .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamowi Małyszowi zawdzięczamy duże zainteresowanie Polaków tym pięknym zimowym sportem. Zawsze z napięciem oglądam te skoki. Ile treningów musi zaliczyć taki człowiek, by zmierzyć się z taką wysokością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.