Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7437 miejsce

BIAŁO-CZERWONY ŚWIATOWY FINAŁ RED BULL STREET STYLE

Wczorajszego wieczora (8 listopada 2016) w Londynie rozegrany został finał międzynarodowego turnieju Red Bull Street Style. Doskonale zaprezentowały się nasze rodaczki: Agnieszka Mnich i Kalina Matysiak, które zajęły kolejno 2. i 3. miejsce

Kalina Matysiak w akcji / Fot. Red Bull Content PoolW kategorii mężczyzn rywalizował Daniel Mikołajek, który trafił na mocnego przeciwnika i odpadł w ćwierćfinale. Zwyciężyli Carlos Iacono z Argentyny oraz, broniąca tytułu Mistrzyni Świata Red Bull Street Style z 2014 roku, Melody Donchet z Francji.

We wtorek w Wielkiej Brytanii spotkała się międzynarodowa śmietanka freestyle futballu. Aby dostać się do finału turnieju Red Bull Street Style, chętni brali udział w lokalnych kwalifikacjach w swoich krajach lub od razu poddali się ocenie sędziów wgrywając swoje najlepsze triki na stronę internetową. Wczorajszego wieczora publiczność mogła podziwiać zacięte pojedynki 1 na 1, podczas których uczestnicy pokazywali, co niezwykłego potrafią zrobić z piłką. Liczyła się nie tylko poprawność wykonywania trików, ale także ich kreatywność i poziom trudności. Występy zawodników oceniali sędziowie, którzy po każdej „bitwie” wskazywali kto przechodzi do kolejnej rundy. I tak do walki o podium zakwalifikowały się Agnieszka „Aguśka” Mnich oraz Kalina Matysiak. Do kompletu zabrakło tylko złota Daniela Mikołajka. Polak był typowany jako murowany zdobywca podium. Niestety, starcie ćwierćfinałowe zakończyło się dla niego negatywnie. To pokazuje, jak wysoki poziom prezentowali uczestnicy Red Bull Street Style.

Wyjątkową determinacją w walce o zwycięstwo wykazał się Argentyńczyk Carlos „Charly” Iacono, który minione 2. edycje kończył z tytułem wicemistrza. Jak przyznawał „Po przegranych w poprzednich latach, czułem się zniechęcony. Jednak serce podpowiadało mi, by próbować dalej. Taka jest natura tego sportu, nie można się poddawać, trzeba ćwiczyć triki aż do skutku.”

Jego upragnioną wygraną docenili kibice, którzy jeszcze długo po zakończeniu zawodów, skandowali imię zwycięzcy. Serca publiczności podbiły swoim występem również Polki, udowadniając, że nasz kraj przoduje w dyscyplinie jaką jest freestyle football.

Więcej informacji nt. zawodów można znaleźć na stronie: www.redbull.pl/streetstyle oraz www.redbullstreetstyle.com

WYNIKI
Red Bull Street Style 2016, mężczyźni: 1. Carlos “Charly” Alberto Iacono (ARG), 2. Kosuke “Ko-suke” Takahashi (JPN), 3. Anatoliy “McPro” Yanchev (RUS), 4. Esteban “el Pantera” Hernández Acosta (MEX)

Red Bull Street Style 2016, kobiety: 1. Mélody Donchet (FRA), 2. Aguska Mnich (POL), 3. Kalina Matysiak (POL), 4. Kitti Szász (HUN)

RED BULL STREET STYLE
Red Bull Street Style zadebiutował w 2008 r. Pierwsze finały odbyły się w Brazylii, kolejne edycje kończyły się w RPA (2010), Włoszech (2012) i Japonii, gdzie w 2013 r. triumfował Polak Szymon Skalski. Ostatnie finały odbyły się w 2014 r. w Salvadorze w Brazylii.

ZDJĘCIA I VIDEO Z ZAWODÓW
Materiały multimedialne z zawodów dostępne są w bezpłatnym newsroomie Red Bull Content Pool. Do Państwa dyspozycji są zdjęcia oraz video z najlepszą akcją z zawodów oraz Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.