Facebook Google+ Twitter

Białołęcki Dzień Inwalidy

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-04-09 13:42

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka i Białołęcki Ośrodek Kultury zorganizował uroczyste spotkanie z okazji Białołęckiego Dnia Inwalidy. 7 kwietnia 2011 roku, do sali teatralnej Białołęckiego Ośrodka Kultury przybyli emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne i członkowie ich rodzin.

Uczestnicy spotkania. / Fot. Ewa KrzysiakCelem obchodów było pokazanie problemów osób niepełnosprawnych i podjęcie działań umożliwiających funkcjonowania w społeczeństwie na równi z innymi grupami społecznymi.

W krótkim wstępie konferansjer przystąpił do prezentacji Dnia Inwalidy, jako święta, które w Europie ma dosyć istotne znaczenie. Wyznacznikiem kultury narodowej są oczywiście sukcesy artystów, ale też stosunek zdrowych obywateli do ludzi chorych i niepełnosprawnych. W rozmowie o białołęckich seniorach kierująca Ośrodkiem Pomocy Społecznej Pani Ewa Lewandowska zwróciła uwagę na fakt wzajemnie niesionej sobie pomocy przez zamieszkałych w tym rejonie emerytów.

Grupa przedszkolaków. / Fot. Ewa KrzysiakCentrum Aktywności Seniora mieszczące się na warszawskim Tarchominie wyróżnia się działalnością edukacyjną, kulturalną oświatową i sportową spośród innych tego typu miejsc w stolicy. Zazwyczaj funkcjonują ośrodki pełniące rolę domu dziennego pobytu. Emeryci mogą tam zjeść posiłek, skorzystać z pomocy lekarskiej, przeczytać prasę, obejrzeć program w telewizji albo pograć w szachy lub karty.

Na Białołęce seniorzy korzystają z kursów językowych prowadzonych przez należących do tego samego Koła, członków. Wspólnie wyjeżdżają oglądać zabytki stolicy. Uczą się i tańczą, a nawet próbują modnej ostatnio dyscypliny sportu i rekreacji popularnie zwanej "nordic walking". To oczywiście tylko szereg przykładów z szerokiej gamy indywidualnie wprowadzanych inicjatyw. Ostatnio seniorzy wspólnie żegnali zimę, topiąc w Wiśle kukłę Marzanny, a później przy ognisku śpiewali piosenki i piekli kiełbaski.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (2):

Sortuj komentarze:

Inicjatywa godna naśladowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pożyteczna i sympatyczna impreza. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.