Facebook Google+ Twitter

Białoruś: 2009 rok będzie „rokiem ojczyzny"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-29 22:04

Na Białorusi 2009 rok obchodzony będzie jako "rok ojczyzny". Dekret w tej sprawie podpisał prezydent Aleksander Łukaszenka.

W przyszłym roku przypada 65. rocznica wyzwolenia Białorusi spod hitlerowskiej okupacji. Zdaniem urzędników, to doskonała okazja, aby młode pokolenie uczyć patriotyzmu i szacunku dla tradycji. Białorusini świętując „rok ojczyzny" powinni - zdaniem prezydenta Łukaszenki - zwrócić szczególną uwagę na pomnażanie duchowego i materialnego dziedzictwa narodowego. Specjalnie przygotowane z tej okazji imprezy i konferencje naukowe będą poświęcone ochronie białoruskiej historii, kultury i przyrody.

Zgodnie z prezydenckim dekretem, w organizację obchodów mają się włączyć Rada Ministrów, obie izby parlamentu oraz urzędy rejonowe. Obchody „roku ojczyzny" zbiegają się 600-leciem objęcia ochroną Puszczy Białowieskiej. Z tej okazji przygotowano wiele imprez o charakterze międzynarodowym, promujących białoruską turystykę niemal na całym świecie. Specjalnie przygotowane filmy reklamowe pojawią się w kilku liczących się w Europie stacjach telewizyjnych, między innymi w EuroNews.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.