Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Aleksander Milinkiewicz zorganizuje kongres europejski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-20 22:57

Lider białoruskiej opozycji Aleksander Milinkiewicz zorganizuje ogólnonarodowy kongres europejski. Milinkiewicz postanowił zjednoczyć wszystkich opozycjonistów, którzy chcą integracji Białorusi z Unią Europejską.

Biuro prasowe polityka poinformowało, że zaproszenia zostaną wysłane do około 6 tysięcy osób. Milinkiewicz uważa, że białoruska opozycja powinna zademonstrować Unii Europejskiej swoją gotowość do prowadzenia proeuropejskiej polityki.


- Jeśli będzie nas wielu i będziemy zjednoczeni, możemy liczyć na wsparcie krajów Zjednoczonej Europy - uważa Aleksander Milinkiewicz. Lider ruchu obywatelskiego "O Wolność" jest przekonany, że europejski kurs Białorusi jest gwarancją na zachowanie suwerenności. W przeciwnym razie Białoruś zostanie wchłonięta przez Rosję.


Kongres europejski organizowany przez Aleksandra Milinkiewicza to pierwsza tego typu inicjatywa na Białorusi. Od ponad roku młodzi opozycjoniści w ramach kampanii społecznej "Europejska Białoruś" zbierają podpisy pod wnioskiem o przyjęcie ich kraju do Unii. Zebrano już kilkaset tysięcy podpisów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.