Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Apel do polskich władz

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-01 15:03

Polacy mieszkający na Białorusi są nakłaniani przez urzędników do składania podpisów pod "apelem do władz RP". Kilka dni temu list taki ukazał się w rządowej agencji "Biełta".

Pod dokumentem podpisało się pod nim około 30 Białorusinów o polskich korzeniach, którzy chcą aby władze w Warszawie wysłuchały ich wersji wydarzeń wokół nieuznawanego Związku Polaków.
Autorzy listu twierdza, że nigdy polska mniejszość nie była represjonowana przez białoruskie władze. Andżelikę Borys i jej zwolenników nazywają oni samozwańczą grupą, która prowokuje konflikty. Według szefa Rady Naczelnej nieuznawanego Związku Polaków, Andrzeja Poczobuta - na Białorusi trwa obecnie kampania propagandowa przeciwko jego organizacji. -Wydziały ideologiczne w poszczególnych rejonach i zakładach pracy sporządziły listy osób o polskich korzeniach i zmuszają tych ludzi do podpisywania się pod apelem do władz RP - powiedział polskiemu Radiu Poczobut.

Jego zdaniem akcja ma charakter masowy i szczególnie dotkliwie odczuwają ją mieszkańcy Grodzieńszczyzny, gdzie mieszka najwięcej Polaków. Zdaniem Poczobuta wielu osobom zagrożono utratą pracy, jeśli nie podpiszą się pod apelem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Co sobą reprezentuje niejaki Paczabut wiemy od dawna. Ten Białorusin szkodzi relacjom polsko-bialoruskim i kłamie. Cała ta grupka jest psychicznie niezrównoważona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.