Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Apel opozycji do ambasadorów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-13 20:22

28 liderów białoruskiej opozycji zaapelowało do władz o natychmiastowe uwolnienie wszystkich więźniów politycznych, a w szczególności biznesmena z Wołkowysk - Nikołaja Awtuchowicza. Opozycjoniści liczą, że ich apel poprą ambasadorzy krajów Unii Europejskiej.

List w tej sprawie został przekazany na ręce ambasadora Polski na Białorusi Henryka Litwina. Jego autorzy twierdzą , że są skrajnie zaniepokojeni sytuacją więźniów politycznych na Białorusi a w szczególności stanem zdrowia głodującego od 89 dni Awtuchowicza.

Awtuchowicz został zatrzymany w lutym pod zarzutem popełnienia przestępstw kryminalnych, ale do tej pory jego sprawa nie trafiła do sądu. Kilka dni temu białoruskie media informowały o rzekomych zarzutach wobec Awtuchowicza i jego dwóch kolegów Osipienki i Leonowa, którzy mieli przygotowywać zamach terrorystyczny na dwóch urzędników państwowych. Nikołaj Aawtuchowicz nie mogąc doczekać się aktu oskarżenia zażądał wypuszczenia z aresztu i w proteście podjął głodówkę.

Opozycja chce, aby przedstawiciele krajów Unii Europejskiej wywarli nacisk na białoruskie władze, aby te uwolniły Awtuchowicza i pozostałych więźniów politycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.