Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Archiwa ZSRR dla Berlusconiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-30 21:47

Aleksander Łukaszenka przekazał Silvio Berlusconiemu archiwalne dokumenty dotyczące Włochów represjonowanych w czasach Związku Radzieckiego. Włoski premier przebywa dziś z oficjalną wizytą w Mińsku.

Przekazane materiały zawierają informacje o obywatelach Włoch prześladowanych przez władze ZSRR w latach 30-tych XX wieku i o żołnierzach włoskich przetrzymywanych w obozach jenieckich w czasie II wojny światowej.

Aleksander Łukaszenka podkreślił, że nad zebraniem materiałów pracowali funkcjonariusze KGB i wszystkich służb państwowych. -„Jesteście naszymi przyjaciółmi i przekazujemy wam godny dar" - dodał Łukaszenka. Białoruski prezydent zadeklarował gotowość współpracy Mińska z Rzymem w odkrywaniu kolejnych dokumentów dotyczących Włochów zaginionych na terytorium ZSRR. -„Myślę, że te dokumenty wstrząsną wami i pozwolą wielu Włochom dowiedzieć się, gdzie znajdowali się ich krewni w ostatnich minutach życia" - stwierdził Aleksander Łukaszenka.

Dziękując za przekazanie dokumentów premier Silvio Berlusconi zapewnił, że włoscy historycy bezzwłocznie rozpoczną przygotowywanie stosownej publikacji na podstawie białoruskich materiałów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.