Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Bezzałogowe samoloty nad granicą z Polską

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-30 12:35

Od przyszłego roku granic Białorusi będą strzec bezzałogowe samoloty. Według wiceszefa białoruskiej straży granicznej Andreja Gorulko - zakończyły się właśnie próby nowoczesnego sprzętu, który zostanie wykorzystany do patrolowania najbardziej niebezpiecznych odcinków białoruskiej granicy.

Samoloty bezzałogowe pojawią się więc na granicach z Polską w obwodach grodzieńskim i brzeskim, gdzie odnotowuje się wzmożoną aktywność grup przemytniczych. Z podobnych powodów w nowoczesny sprzęt zostaną również wyposażone posterunki graniczne na przejściach z Litwą i Łotwą.

Najnowsze technologie zostaną również wykorzystane do obserwacji ruchu tranzytowego na autostradzie prowadzącej od granicy z Polską do granicy z Rosją. W tym przypadku w systemy monitoringu satelitarnego będą wyposażane wszystkie auta ciężarowe przejeżdżające przez Białoruś.

Białoruscy pogranicznicy twierdzą, że system obserwacji satelitarnej będzie zintegrowany z naziemnymi centrami ochrony tak aby milicja mogła w każdej chwili udzielić pomocy kierowcy jadącemu autostradą Brześć - Moskwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.