Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Bolszewicy przeciwko Łukaszence

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-04 20:20

Białoruscy bolszewicy nie będą więcej popierać Aleksandra Łukaszenki. Według agencji BiełaPAN, młodzieżowe ugrupowanie zwolenników socjalizmu jest rozczarowane rządami obecnego prezydenta i zapowiada, że przechodzi do opozycji.

- Do widzenia baćka - powiedział w obecności białoruskich dziennikarzy szef ugrupowania Jewgienij Kontusz. Bolszewikom podobało się, że Łukaszenka zawsze był krytycznie nastawiony do Zachodu i dbał o dobre kontakty z Rosją, zachowując system państwa socjalistycznego przypominający Związek Radziecki. Białoruscy zwolennicy socjalizmu twierdzą, że 15 lat czekali na zaproszenie narodu do współdecydowania o losach kraju, ale się nie doczekali. Ich zdaniem zamiast socjalizmu jest autorytaryzm opierający się na milicji i KGB.

Partia bolszewików działa na Białorusi nieformalnie. Powstała w pierwszych latach rządów Aleksandra Łukaszenki i od początku jej działacze uważali się za zwolenników prezydenta. Zdaniem białoruskich ekspertów, dzisiejsze oświadczenie bolszewików jest jednym z dowodów na to, że popularność obecnego prezydenta gwałtownie maleje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.