Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Chcą euroazjatyckiej UE, z rublem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-26 21:49

Członkowie Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej, grupującej część byłych republik radzieckich chcą utworzenia organizacji podobnej do Unii Europejskiej.

Na szczyt wspólnoty w Mińsku przylecieli prezydenci Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu i Armenii. Jutro spodziewany jest prezydent Rosji. Członkowie organizacji podjęli już decyzję o ujednoliceniu przepisów celnych, handlowych i transportowych.

Na obszarze Wspólnoty mają zostać wprowadzone jednolite programy ochrony środowiska i informatyzacji społeczeństw. Operatorzy sieci telefonicznych i internetowych mają rozpocząć prace nad stworzeniem wspólnego rynku usług telekomunikacyjnych. Dziś nad międzynarodowymi porozumieniami w tych sprawach pracowali eksperci i ministrowie krajów członkowskich Wspólnoty Gospodarczej. Jutro przygotowany przez nich pakiet dokumentów zostanie podpisany przez obecnych na szczycie przywódców.

Zdaniem niezależnych obserwatorów, kraje dawnego Związku Radzieckiego chcą stworzyć obszar ekonomiczny konkurencyjny dla Unii Europejskiej, który w przyszłości może również posługiwać się jedną walutą - rosyjskim rublem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.