Facebook Google+ Twitter

Białoruś chce zniesienia sankcji nałożonych przez UE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-17 10:24

Białoruskie władze domagają się od Unii Europejskiej całkowitego zdjęcia wszelkich sankcji i ograniczeń, a nie jedynie ich zawieszenia. Rzecznik prasowy białoruskiego MSZ Andrej Popow twierdzi, że przyszedł już czas na podjęcie pełnej współpracy między Mińskiem a Brukselą.

Unia Europejska podjęła wczoraj decyzję o zawieszeniu na kolejne 9 miesięcy sankcji wizowych wobec białoruskich urzędników. W Brukseli trwa jeszcze dyskusja, czy zaprosić Białoruś do projektu Partnerstwa Wschodniego.

Zdaniem białoruskich urzędników, decyzja powinna być pozytywna, ponieważ i Mińskowi, i Brukseli zależy na dobrych kontaktach i współpracy gospodarczej. Rzecznik resortu spraw zagranicznych Białorusi Andrej Popow twierdzi, że powinny zniknąć wszelkie ograniczenia w stosunkach między jego krajem a wspólnotą.

Zdaniem Andreja Popowa, nic nie powinno przeszkadzać w rozwoju dobrosąsiedzkich kontaktów. Mniej optymistyczni są działacze białoruskiej opozycji, którzy podkreślają, że na Białorusi wciąż nie są przestrzegane prawa człowieka i wolności obywatelskie.

Część opozycjonistów skłania się nawet ku radykalnym działaniom Unii Europejskiej. Uważają, że tylko zaostrzenie sankcji i ograniczenie kontaktów wymusi na władzach wprowadzenie demokratycznych reform.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.