Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Cła antydumpingowe na polskie towary

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-14 12:28

Białoruś wprowadziła cła zaporowe dla eksporterów włókna szklanego z Polski, Niemiec i Chin. Rozporządzenie podpisane przez prezydenta Aleksandra Łukaszenkę zwalnia z ceł antydumpingowych rosyjskie firmy.

Niezależni komentatorzy twierdzą, że to właśnie producenci z Rosji są największym zagrożeniem dla białoruskiego przedsiębiorstwa produkującego włókna szklane.

Na Białorusi funkcjonuje tylko jeden zakład, który produkuje włókna szklane. Firma z Połocka już rok temu skarżyła się, że ceny włókien szklanych oferowanych przez zagranicznych producentów są dużo niższe i negatywnie wpływają na zbyt rodzimej produkcji.

Przez kilka miesięcy śledztwo w tej sprawie prowadziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na podstawie jego rezultatów prezydent podpisał rozporządzenie o wprowadzeniu na trzy lata ceł antydumpingowych wobec importerów z Polski, Niemiec i Chin.

Zwalnia ono z opłat zaporowych producentów z tych krajów, które należą do tak zwanego Związku Celnego oraz z krajów najsłabiej rozwiniętych wobec których Białoruś stosuje taryfy preferencyjne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.