Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Czy będzie elektrownia atomowa?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-25 12:00

Białoruscy eksperci zastanawiają się, czy szumne zapowiedzi budowy w ich kraju elektrowni jądrowej zostaną zrealizowane. Zaniepokojenie białoruskich ekspertów wynika z faktu, że reaktory atomowe w ich kraju mieli zaprojektować i skredytować Rosjanie. Jednak do tej pory Moskwa nie podjęła żadnych konkretnych działań poza deklaracjami.

Portal informacyjny "Biełorusskij Partizan" twierdzi, że niepokój ekspertów budzi decyzja władz Rosji o budowie reaktorów atomowych w obwodzie kaliningradzkim. -To może być koniec marzeń białoruskich władz o własnych reaktorach - uważają eksperci. Rosyjska elektrownia wraz z infrastrukturą ma kosztować około 5 miliardów euro. Przedsięwzięcie przypomina projekt zgłoszony przez Białoruś, która wyceniła inwestycję znacznie drożej, bo na 8 miliardów euro.

Białoruś chce wybudować elektrownię atomową w okolicach Ostrowca w obwodzie grodzieńskim i - jak zapewnia Ministerstwo Energetyki - prace przygotowawcze są w toku. Eksperci zgodnie stwierdzili, że w dalszym ciągu nie określono wykonawcy tych prac. -Wnioski nasuwają się same - tak szumnie zapowiadany przez białoruskie władze projekt będzie realizowany w Kaliningradzie - konkluduje "Biełorusskij Partizan".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.