Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Działaczka Domu Polskiego ma zakaz opuszczania kraju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-27 19:06

Białoruskie władze zabroniły wyjazdu z Białorusi Teresie Sobol, szefowej Domu Polskiego i ZPB w Iwieńcu. Milicja z Wołożyna oskarżyła ją o sfałszowanie podpisu, a w czasie przesłuchania próbowano ją zastraszyć i upokorzyć - dowiedział się portal Kresy24.pl

Według portalu, zarzut jest całkowicie fałszywy i oparty na anonimach dostarczonych przez współpracownika KGB Mieczysława Łysego, jednego z "działaczy" uznawanego przez Mińsk Związku Palaków na Białorusi pod wodzą Stanisława Siemaszki.

"Sfałszowany" dokument pochodzi sprzed wielu lat, dotyczy wypłaty przez ZPB Teresie Sobol drobnego zasiłku. Nawet gdyby zarzut był prawdziwy to sprawa i tak dawno powinna ulec przedawnieniu - podkreśla portal. Jak piszą Kresy24.pl, milicja wszelkimi sposobami próbuje sterroryzować Teresę Sobol, zmusić do oddania Domu Polskiego i zaprzestania współpracy ze zwalczaną przez reżim szefową ZPB Andżeliką Borys.

Śledczy poinformowali Teresę Sobol , że od tej pory ma zakaz opuszczania kraju. Jutro miała ona wraz z zespołem "Kresowianka" z Iwieńca jechać na występy do Polski. Według informacji portalu, do Iwieńca jedzie obecnie Maciej Płażyński, szef Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", za którego środki został zakupiony Dom Polski. Na miejscu jest też jeden z polskich konsuli z Mińska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.