Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32153 miejsce

Białoruś. Dzieciakom lody, a rodziców - do obozów pracy

Od ponad dwóch lat władze Białorusi prowadza bezlitosną walkę z rodzicami, którzy zaniedbują swoje obowiązki wychowawcze.

Prezydent Aleksander Łukaszenka i jego młodszy syn Mikołaj wręczaja kwiaty członkini komisji wyborczej w Mińsku / Fot. EPA/Nikolai PetrovWnioskując z wystąpienia podczas narady, poświęconej ochronie dzieci w rodzinach patologicznych, prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko nie jest zbytnio zadowolony z wyników tej walki. To niezadowolenie stanie się pewnie przyczyną obrania jeszcze ostrzejszego kursu. Prezydent oświadczył, że niesumiennych rodziców prawa człowieka nie dotyczą i potrzebne są dla nich przymusowe zatrudnienia i prace.

"Wciąż jeszcze nie są stworzone dla takich rodziców warunki, żeby tysiąc razy zastanowili się nad tym, że kiedyś zaczęli pić i że nie troszczą się o swych dzieci" - mówił Łukaszenko. "Wiadomo, że ta kategoria ludzi pracować nie lubi. Lecz, wydaje się, że pogodziliście się z tą sytuacją i zamiast zmusić tych ludzi do roboty, proponujecie wprowadzić dodatkowe podstawy dla mniejszego obciążenia ich pracą" - zwrócił się do swej administracji.

"W żadnym przypadku nie można zostawiać dzieci z rodzicami nie ponoszącymi żadnej odpowiedzialności. Przecież niczego dobrego w atmosferze skandali i bicia się nie nauczą. Najlepiej, by państwo od początku zabrało się do wychowania dziecka, które nie miało szczęścia do rodziców, niż potem wydawać dodatkowe środki do walki z przestępczością" - grzmiał prezydent. "Każdy od dawna wie, że większość chuliganów, złodziei i zabójców miało nieszczęśliwe dzieciństwo".

Metody, stosowane wobec rodziców - pijaków, nie powinny być takie same, jak wobec zwykłych ludzi. Prezydent uważa za stosowne otworzyć w każdym obwodzie obóz pracy dla rodziców, którzy nie chcą zająć się swymi dziećmi.


Żródła:
Sb.by
Naviny.by

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ten jego syn to też ciekawostka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.