Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Dziennikarz Biełsatu skazany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-04 18:26

Białoruski sąd skazał na 10 dni aresztu współpracownika telewizji Biełsat Iwana Szulche. Dziennikarz został oskarżony o drobne chuligaństwo polegające na obrażaniu funkcjonariusza milicji i uszkodzeniu milicyjnego munduru.

Według relacji pracujących w Mińsku dziennikarzy Biełsatu - Szulcha został aresztowany w odwecie za to, że uprzedził swoich kolegów o szykowanym milicyjnym nalocie na mińskie biuro stacji.

Wczoraj późnym popołudniem milicja próbowała dostać się do biura Biełsatu zlokalizowanego w Mińsku. Akcja nie powidła się, bo współpracujący ze stacją Iwan Szulcha, widząc funkcjonariuszy otaczających kamienicę, uprzedził swoich kolegów przez domofon. Od tamtej pory kontakt z mężczyzną urwał się.

Przez całą noc był poszukiwany przez współpracowników Biełsatu. Jego telefon odbierali obcy ludzie, a żaden ze stołecznych komisariatów nie potwierdzał zatrzymania. Podejrzewano najgorsze. Dziś około południa Szulcha odnalazł się w mińskim areszcie, skąd został przewieziony do sądu rejonowego. Tam przy drzwiach zamkniętych odbył się proces, podczas którego zarzucono dziennikarzowi obrażanie milicjanta oraz uszkodzenie jego munduru i skazano go na 10 dni aresztu administracyjnego.

Koledzy Szulchy są przekonani, że proces został sfabrykowany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.