Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Fakt, że nie będzie w Polsce tarczy ociepli kontakty Mińska z Warszawą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-18 22:12

Według białoruskich ekspertów zaniechanie przez Stany Zjednoczone budowy tarczy antyrakietowej w Polsce ociepli kontakty Mińska z Warszawą.

Zwracają oni uwagę, że konflikt Warszawy i Waszyngtonu z Moskwą dotyczący budowy elementów amerykańskiego systemu antyrakietowego negatywnie wpływał na wzajemne stosunki białorusko - polskie. Zdaniem ekspertów, wraz z zamknięciem sprawy tarczy antyrakietowej skończył się stan napięcia w Mińsku.

Politolog Andrej Fiedorow przypomina, że władze w Mińsku z wielka uwagą obserwowały wojskową współpracę Warszawy z Waszyngtonem. -„Mińsk był wysepką strachu między NATO a Rosją" - uważa Fiedorow. -„Teraz stan zagrożenia minął i pojawiają się doskonałe warunki do ocieplenia kontaktów z Polską" - dodaje Fiedorow.

Politolog uważa, że pierwsze efekty już widać i wskazuje na zmniejszenie się nacisków politycznych na nieuznawany przez białoruskie władze Związek Polaków, którym kieruje Andżelika Borys. Andrej Fiedorow przypomina również, że Mińsk był zadowolony z wizyty premiera Siergieja Sidorskiego w Polsce. Białoruski premier spotkał się z Donaldem Tuskiem i wziął udział w obchodach 70 rocznicy wybuchu II-giej wojny światowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.