Facebook Google+ Twitter

Białoruś i Rosja bez porozumienia ws. ropy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 22:07

Białoruś oskarżyła Rosję o zerwanie rozmów w sprawie warunków dostaw rosyjskiej ropy do białoruskich petrochemii. Według rządowej agencji „Biełta", Rosjanie postawili niemożliwe do przyjęcia warunki i zapowiedzieli, że nie zmienią swojego stanowiska. Oba kraje od wielu dni usiłują wynegocjować umowę, która ma regulować dostawy ropy dla Białorusi w 2010 roku.

Negocjacje trwały dziś niemal cały dzień. Jak informuje agencja „Biełta", około 14:00 eksperci obu krajów doszli do porozumienia i wydawało się, że będzie można podpisać umowę. Tymczasem rosyjscy eksperci, po konsultacji z przedstawicielami rządu, odrzucili wcześniejsze ustalenia. Nie ujawniono jakie warunki stawia Moskwa.

Wcześniej białoruskie i rosyjskie media podawały, że Rosja chce, aby Białoruś płaciła pełną stawkę za tę część paliwa, którą białoruskie koncerny eksportują za granicę. Mińsk domaga się cen preferencyjnych i zerowej stawki celnej. Białoruś grozi podwyższeniem opłat tranzytowych z 10 do 45 dolarów za tonę i wstrzymaniem tranzytu rosyjskiej energii elektrycznej do Kaliningradu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.