Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Komisja wyjaśni przyczynę katastrofy śmigłowca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-01 23:02

Białorusini powołali specjalną komisję, która ma wyjaśnić przyczyny katastrofy śmigłowca należącego do polskiej Straży Granicznej. Śmigłowiec rozbił się dwieście metrów od granicy Rzeczpospolitej na terytorium Białorusi.

Szczątki maszyny i ciała trzech członków załogi odnaleziono w Puszczy Białowieskiej niedaleko miejscowości Wysokie w rejonie Kamienieckim obwodu Brzeskiego.

Według białoruskiej agencji Biełta powołano już międzyresortową komisję śledczą, której członkowie mają wyjaśnić przyczyny katastrofy. W pracach komisji wezmą udział również eksperci z Polski.

Przez cały dzień przy szczątkach maszyny pracowali białoruscy prokuratorzy i milicjanci oraz specjaliści z komisji badania wypadków lotniczych. Białoruska prokuratura na podstawie zebranych materiałów podejmie decyzję o ewentualnym wszczęciu postępowania karnego.

Decyzja zapadnie po tym jak eksperci wojskowi ustalą stan techniczny śmigłowca przed i w czasie katastrofy. Według prokuratora Wiktora Sroka z prokuratury transportowej w Brześciu nie powinno być problemów z ich identyfikacją załogi helikoptera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.