Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Kondolencje dla rodzin ofiar wypadku śmigłowca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-01 10:59

Funkcjonariusze białoruskiej Straży Granicznej przekazali kondolencje rodzinom i bliskim pilotów polskiego śmigłowca, którzy zginęli dzisiejszej nocy w katastrofie na terytorium Białorusi.

Białoruskie służby państwowe wszczęły dochodzenie, które ma wyjaśnić przyczyny tragedii. Śmigłowiec typu Kania wykonywał rutynowy lot patrolowy z Białegostoku do Mielnika. Szczątki maszyny odnaleziono 200 metrów od granicy Rzeczpospolitej na terenie Puszczy Białowieskiej w okolicach miejscowości Wysokie w rejonie Kamienieckim w obwodzie Brzeskim.

Ostatni kontakt radiowy z załogą śmigłowca był wczoraj przed 18:00 wieczorem. Później mieszkaniec miejscowości Klukowicze w powiecie siemiatyckim poinformował Straż Graniczną, że słyszał przelatującą maszynę, a następnie huk.

Według rzecznika białoruskich służb granicznych Aleksandra Tiścienki - polska straż graniczna wczoraj po godzinie 20.11 czasu miejscowego poprosiła stronę białoruską o pomoc w odnalezieniu zaginionej maszyny. W poszukiwaniach brali udział polscy i białoruscy strażacy, Straż Graniczna i wojsko. Około 4.48 czasu białoruskiego odnaleziono wrak śmigłowca i ciała trzech członków załogi. Na miejscu pracują ekipy dochodzeniowo - śledcze białoruskiej Straży Granicznej, prokuratury i milicji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.