Facebook Google+ Twitter

Białoruś. Krzyż upamiętniający żołnierzy AK został zdemontowany

Do zlikwidowania krzyża doszło na prywatnej posesji. Sprawcy nie są znani, jednak o udział w likwidacji krzyża podejrzewane są lokalne władze powiatu grodzieńskiego.

Andrzej Pisalnik / Fot. BelSHARP, GNU1.2Jak podaje Onet.pl za PAP, o sprawie poinformował działacz Związku Polaków na Białorusi Andrzej Pisalnik.

Informuje również, że lokalne władze przestrzegały, iż zostanie wszczęte postępowanie karne w związku z jego postawieniem. Stąd też przypuszczenia, że mogą stać za procederem usunięcia krzyża upamiętniającego żołnierzy AK władze gminne.
Krzyż został postawiony 12 maja i upamiętniał Radziwonika oraz pozostałych żołnierzy AK, którzy polegli w walkach z NKWD w 1949 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Sprawa dokładnie jest opisana w źródle, z którego korzystałem. Link znajduje się w treści artykułu (na początku)
Przytoczyłem sam fakt jako moim zdaniem ciekawy i dla wielu z pewnością istotny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co do meritum tekstu, to mamy zbyt mało danych, by jednoznacznie potępić ten czyn, który z emocjonalnego punktu widzenia jest bulwersujący dla mnie tak samo, jak cała szarpanina z krzyżem pod pałacem prezydenckim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W gabinetach lekarskich też taka instrukcja wisi. Na szczęście nie ma obowiązku, aby była drukowana w kolorze i we wskazanej konkretnej drukarni, która wygrała przetarg na jej wyprodukowanie... Efekt tego jest taki, że n-krotnie kserowana instrukcja wygląda raczej jak kartka papieru ogłaszająca czyjś zgon ze szczegółami o pochówku... niż podpowiedź o kolejności wykonania czynności przy myciu rąk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Postawiono krzyż na terenie prywatnym bez zgody właścicieli.W Polsce jest możliwe stawiać krzyże w każdym miejscu.??Chyba nie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Również, to zauważyłem. Nie posiadałem ilustracji do artykułu i zdaje się, że redakcji także nie było łatwo znaleźć właściwej fotografii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uśmiechnięty pan jakoś mi nie pasuje do treści informacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.