Facebook Google+ Twitter

Białoruś. Krzyż upamiętniający żołnierzy AK został zdemontowany

Do zlikwidowania krzyża doszło na prywatnej posesji. Sprawcy nie są znani, jednak o udział w likwidacji krzyża podejrzewane są lokalne władze powiatu grodzieńskiego.

Andrzej Pisalnik / Fot. BelSHARP, GNU1.2Jak podaje Onet.pl za PAP, o sprawie poinformował działacz Związku Polaków na Białorusi Andrzej Pisalnik.

Informuje również, że lokalne władze przestrzegały, iż zostanie wszczęte postępowanie karne w związku z jego postawieniem. Stąd też przypuszczenia, że mogą stać za procederem usunięcia krzyża upamiętniającego żołnierzy AK władze gminne.
Krzyż został postawiony 12 maja i upamiętniał Radziwonika oraz pozostałych żołnierzy AK, którzy polegli w walkach z NKWD w 1949 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Sprawa dokładnie jest opisana w źródle, z którego korzystałem. Link znajduje się w treści artykułu (na początku)
Przytoczyłem sam fakt jako moim zdaniem ciekawy i dla wielu z pewnością istotny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co do meritum tekstu, to mamy zbyt mało danych, by jednoznacznie potępić ten czyn, który z emocjonalnego punktu widzenia jest bulwersujący dla mnie tak samo, jak cała szarpanina z krzyżem pod pałacem prezydenckim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W gabinetach lekarskich też taka instrukcja wisi. Na szczęście nie ma obowiązku, aby była drukowana w kolorze i we wskazanej konkretnej drukarni, która wygrała przetarg na jej wyprodukowanie... Efekt tego jest taki, że n-krotnie kserowana instrukcja wygląda raczej jak kartka papieru ogłaszająca czyjś zgon ze szczegółami o pochówku... niż podpowiedź o kolejności wykonania czynności przy myciu rąk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Postawiono krzyż na terenie prywatnym bez zgody właścicieli.W Polsce jest możliwe stawiać krzyże w każdym miejscu.??Chyba nie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Również, to zauważyłem. Nie posiadałem ilustracji do artykułu i zdaje się, że redakcji także nie było łatwo znaleźć właściwej fotografii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uśmiechnięty pan jakoś mi nie pasuje do treści informacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.