Facebook Google+ Twitter

Białoruś likwiduje wizy dla obywateli UE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-07 22:17

Już wkrótce turyści z Unii Europejskiej nie będą potrzebowali wiz aby odwiedzić Białoruś.

Projekt ustawy zgłoszony przez ministerstwo sportu i turystyki zakłada ruch bezwizowy dla grup zorganizowanych i jest pierwszym krokiem do całkowitej likwidacji wiz.

Według szefa resortu Olega Kaczana rozwój turystyki to prawdziwa "żyła złota". Białoruski skarb państwa może zyskać niemałe, dodatkowe wpływy jeśli Białoruś otworzy się dla turystów z krajów Unii Europejskiej - uważa Kaczan.

Projekt poparło ministerstwo spraw zagranicznych i trwa przygotowywanie odpowiednich dokumentów. Według wyliczeń białoruskich urzędników skarb państwa każdego roku zarabiał na wydawaniu wiz około miliona 200 tysięcy dolarów.

W ubiegłym roku Białoruś odwiedziło około 25 tysięcy turystów z Unii Europejskiej co przyniosło dochód w wysokości około 5 milionów dolarów. Zdaniem urzędników zniesienie wiz dla turystów zwiększy ich zainteresowanie Białorusią i tym samym wzrosną nawet trzykrotnie dochody w tym sektorze gospodarki co zrekompensuje utratę wpływów z tytułu zniesienia wiz.

Ministerstwo sportu i turystyki przygotowuje się na przyjęcie nowych turystów z Unii Europejskiej. Są już plany budowy nowych hoteli i ośrodków wypoczynkowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.