Facebook Google+ Twitter

Białoruś: masowe kontrole służb specjalnych

Prezydent Aleksander Łukaszenka zapowiedział, że w ciągu najbliższych czterech miesięcy służby specjalne przeprowadzą setki kontroli, a najbogatsi obywatele Białorusi zostaną zmuszeni do dzielenia się swoimi dochodami z państwem.

"Biznes, przedsiębiorstwa, ludzie dużo zarabiający powinni zrozumieć, że państwu należy pomóc" - oświadczył Aleksander Łukaszenka.

Prezydent zawiesił wcześniejsze zarządzenia ograniczające ingerencje służb w działalność firm i banków oraz zapowiedział, że wszyscy, którzy nie włączą się w pomoc finansową dla państwa, zostaną szczegółowo skontrolowani przez białoruskie służby specjalne.

"Kontrole mogą odbywać się tam, gdzie szefowie służb uznają, że mogą pomóc w stabilizacji sytuacji finansowej państwa. Nie będzie się zwracać uwagi na nazwiska kontrolowanych i ich wcześniejsze zasługi" - poinformował Łukaszenka.

Czytaj: Łukaszenka proponuje okrągły stół Unii Europejskiej i Rosji


Jak twierdzi ekonomista Jarosław Romańczuk, włączenie służb specjalnych do walki z pogłębiającym się kryzysem, może doraźnie polepszyć sytuację kraju, ale nie rozwiąże narastających problemów gospodarki.

Kontroli obawiają się przedsiębiorcy. "Przepisy są tak pomyślane i tak często się zmieniają, że zawsze można do czegoś się przyczepić. A komitet kontroli państwowej może nałożyć ogromne kary finansowe nawet za najdrobniejsze naruszenie"- komentuje biznesmen z Grodna.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Miał pewnie na myśli siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.