Facebook Google+ Twitter

Białoruś miejscem spotkania papieża i patriarchy moskiewskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-22 10:41

Eksperci twierdzą, że Białoruś jest doskonałym miejscem dla zorganizowania historycznego spotkania papieża z patriarchą moskiewskim. Podobną opinię wyraża w wywiadzie dla agencji Interfax przedstawiciel białoruskiej Cerkwi Fiedor Pownyj.

O takie spotkanie zabiegały władze Białorusi jeszcze w czasie pontyfikatu Jana Pawła II, ale sprzeciw byłego patriarchy Aleksego II uniemożliwił jego realizację.

Białoruski duchowny Fiedor Pownyj podkreśla, że Białoruś jest krajem neutralnym religijnie i tolerancyjnym wobec wszystkich odłamów chrześcijaństwa i innych religii. Według przedstawiciela prawosławnej Cerkwi, jest wiele spraw do omówienia między Cerkwią a Kościołem katolickim.

Zdaniem Pownyja, należy o trudnych kwestiach rozmawiać nie tylko na poziomie zespołów roboczych, ale również na najwyższym szczeblu hierarchii obu kościołów. Duchowny przypomniał, że Białoruś jest takim krajem, w którym stykają się dwa odłamy chrześcijaństwa. - Granica przebiega przez małżeńskie łoże, gdzie mąż należy do jednego obrządku, a żona do drugiego"- podkreślił przedstawiciel białoruskiej Cerkwi.

W podobnym tonie wypowiedział się rzecznik prasowy białoruskiego patriarchy Andrej Pietraszkiewicz, który negatywne publikacje na ten temat pojawiające się w rosyjskich mediach określił jako wymierzone w białoruskie państwo.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.