Facebook Google+ Twitter

Białoruś: milicja przejęła Dom Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-08 20:54

Białoruska milicja przejęła Dom Polski w Iwieńcu. To przedostatnia placówka, która pozostawała w rękach Związku Polaków na Białorusi kierowanego przez Andżelikę Borys.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPBiałoruskie władze od kilku miesięcy próbowały odebrać budynek polonijnej organizacji. Początkowo straszono działaczy związkowych represjami, później przeprowadzono kontrole finansowe, a tydzień temu o Dom Polski upomniała się prorządowa organizacja, która przypisuje sobie nazwę Związku Polaków.

W poniedziałek funkcjonariusze milicji wtargnęli do Domu Polskiego w Iwieńcu i siłą wyprowadzili z budynku wszystkie przebywające w nim osoby. Jak relacjonują świadkowie, milicjanci wyciągali ludzi za ręce i nogi. Zgodnie z grafikiem zajęć, w pomieszczeniach Domu Polskiego znajdowali się dziś ludzie starsi, głównie emeryci.

Obecnie budynek w Iwieńcu otacza milicja. Jak twierdzą świadkowie, w środku również znajdują się milicjanci, a wraz z nimi Stanisław Buraczewski, który został wyznaczony przez białoruskie władze na szefa iwienieckiego oddziału prorządowego Związku Polaków. Na miejscu gromadzą się zwolennicy Andżeliki Borys. Wkrótce spodziewany jest również przyjazd samej przewodniczącej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.