Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Milinkiewicz ostrzega opozycję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-27 22:38

Lider białoruskiej opozycji Aleksander Milinkiewicz ostrzega swoich kolegów przed nadmiernym krytykowaniem Unii Europejskiej za kontakty z władzami w Mińsku.

Milinkiewicz uważa, że gdyby Bruksela całkowicie zamknęła się na dialog z niedemokratycznymi władzami, to taką sytuację wykorzysta Moskwa dla całkowitego przejęcia wpływów na Białorusi.

Aleksander Milinkiewicz powiedział, że nie wyklucza scenariusza, w którym Rosjanie wystawią popieranego przez siebie kandydata na prezydenta. Może on wygrać wybory, bo obieca na przykład tani gaz.

Aleksander Milinkiewicz jest przekonany, że jedynie zbliżenie Mińska z Brukselą może zapoczątkować demokratyczne reformy na Białorusi.

Kraje Unii Europejskiej zawiesiły na 9 miesięcy sankcje wizowe wobec białoruskich urzędników i chcą współpracować z Białorusią w ramach projektu Partnerstwa Wschodniego.

Część działaczy białoruskiej opozycji uważa, że Unia Europejska nie powinna decydować się na takie zbliżenie, dopóki białoruskie władze nie zaprzestaną łamania praw człowieka i tłumienia wolności obywatelskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.