Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Niewiele osób oddało swój głos w wyborach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-28 12:25

Niewielu Białorusinów jest zainteresowanych udziałem w wyborach parlamentarnych.

Lokale wyborcze otwarto o 8 rano. Według zagranicznych obserwatorów, do południa frekwencja nie przekroczyła 10 procent. Opozycja twierdzi, że wynik wyborów zostanie sfałszowany.

Aby wybory były ważne frekwencja musi wynieść minimum 50 procent. Na Białorusi od wtorku trwało przedterminowe głosowanie. Liderzy białoruskiej opozycji twierdzą, że komisje wyborcze świadomie zaniżyły dane dotyczące frekwencji wyborczej z poprzednich dni, aby dziś można było dosypać do urn fałszywe karty do głosowania. Mieszkańcy Mińska niechętnie rozmawiają na temat swojego udziału w głosowaniu. Większość twierdzi, że nie zamierza iść do lokali wyborczych.

Tymczasem - według informacji Centralnej Komisji Wyborczej - głosowanie przebiega zgodnie ze standardami demokracji. Szefowa komisji Lidia Jermoszyna poinformowała, że o godzinie 10 frekwencja wyborcza, w całym kraju sięgała 30 procent. Zaskakująco wysoką frekwencje podają obserwatorzy reprezentujący Wspólnotę Niepodległych Państw. Ich zdaniem, w wielu regionach frekwencja przekroczyła 50 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.