Facebook Google+ Twitter

Białoruś odetnie Kaliningrad od prądu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-04 14:46

Białoruski koncern energetyczny „Biełenergo" zapowiada odcięcie tranzytu rosyjskiej energii elektrycznej do Kaliningradu i krajów nadbałtyckich. Zdaniem niezależnych ekspertów to kolejny element „energetycznej wojny" między Mińskiem a Moskwą.

Z oficjalnego oświadczenia „Biełenergo" wynika, że Rosja do tej pory nie uzgodniła z Białorusią warunków tranzytu energii elektrycznej. Rosja przesyła prąd do Kaliningradu i krajów Nadbałtyckich, wykorzystując białoruskie trakcje.

„Mimo braku porozumień Rosjanie kontynuują nielegalny przesył energii elektrycznej" - głosi oświadczenie białoruskiego koncernu energetycznego, którego kierownictwo zapowiada, że podejmie decyzję o uniemożliwieniu tego procederu. Jeśli Białoruś zdecyduje się na taki drastyczny krok, bez prądu zostaną mieszkańcy Kaliningradu,a Litwie, Łotwie i Estonii grozi poważny kryzys energetyczny.

Niezależni eksperci wiążą takie zapowiedzi z tym, że Białoruś i Rosja od kilku dni nie mogą dojść do porozumienia w sprawie warunków dostaw rosyjskiej ropy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.