Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Odsłonięto pomnik Jana Pawła II

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-13 14:46

W Dokszycach na Białorusi odsłonięto pomnik papieża Jana Pawła II. 2 i pół metrową figurę ufundowali nasi rodacy mieszkający w diecezji witebskiej. Podczas uroczystej mszy wierni modlili się w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele polskiego korpusu dyplomatycznego i działacze Związku Polaków na Białorusi.

Odsłonięty i poświęcony dziś pomnik papieża-Polaka jest darem dziękczynnym w 30. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Na Białorusi odsłonięto już pięć pomników naszego wielkiego rodaka. Przedstawiają Jana Pawła II błogosławiącego znakiem krzyża.

Jan Paweł II jest na Białorusi czczony zarówno przez katolików, jak i wiernych prawosławnych. Wielokrotnie w ostatnich miesiącach prezydent Aleksander Łukaszenka przypominał postać papieża-Polaka i jego życzliwość dla narodu białoruskiego. Pod portretem papieża w centrum Mińska wierni każdego dnia składają świeże kwiaty. Władze diecezji mińsko-mohylewskiej zabiegają o to, aby w tym miejscu wkrótce stanął kolejny pomnik Jana Pawła II.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.