Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Opozycja chce unijnego przedstawiciela ds. tego kraju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-11 21:44

Liderzy białoruskiej opozycji chcą, aby Unia Europejska wyznaczyła specjalnego przedstawiciela do spraw Białorusi. Zdaniem szefa Zjednoczonej Partii Obywatelskiej Anatolija Lebiedźki - unijne struktury powinny być na bieżąco informowane o tym co dzieje się na Białorusi i równie szybko powinny móc reagować.

W Mińsku funkcjonuje już przedstawicielstwo Komisji Europejskiej. Jednak - według Lebiedźki - opozycja chciałaby mieć bezpośredni kontakt z takim urzędnikiem, który będzie zajmował się tylko problematyką partnerstwa Mińska z Brukselą i odpowiadał za kształtowanie polityki Wspólnoty wobec Białorusi.
Lider partii obywatelskiej namawia również europejskich polityków aby zorganizowali konferencję na temat zmian w ordynacji wyborczej na Białorusi. „Bez międzynarodowych nacisków nie ma szans na zmianę ordynacji" - twierdzi opozycjonista i dodaje, że „bez wolnych wyborów nie ma szans na demokratyczne przemiany".
Zdaniem niezależnych komentatorów białoruska opozycja czuje się odsuwana od procesów współpracy Mińska z Brukselą. Opozycjoniści mają za złe unijnym politykom, że nawiązują kontakty z białoruskimi władzami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.