Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Opozycja protestuje przeciwko manewrom rosyjskich wojsk

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-25 20:39

Liderzy białoruskiej opozycji protestują przeciwko odbywającym się na terenie ich kraju manewrom wojsk białoruskich i rosyjskich.

W ćwiczeniach bierze udział ponad 12 i pół tysiąca żołnierzy, z czego 6 tysięcy to Rosjanie. Białoruskie media podały również, że białorusko-rosyjskimi manewrami są zaniepokojone władze Litwy i Polski.

Młodzieżowi działacze opozycji napisali w tej sprawie list otwarty do prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, w którym zwracają uwagę, że obecność wojsk rosyjskich na terytorium ich kraju narusza białoruską konstytucję. Jeden z autorów listu Zmitier Daszkiewicz twierdzi, że manewry z udziałem rosyjskich żołnierzy stanowią zagrożenie dla suwerenności Białorusi. „Na przestrzeni wieków zagrożenie naszej suwerenności przychodziło zawsze ze Wschodu, nigdy z Zachodu" - powiedział Daszkiewicz niezależnemu portalowi Karta-97.

Kilka dni temu zaniepokojenie manewrami wyrazili przedstawiciele rządu Litwy. Dziś białoruskie media podały, że podobnie uważa polski minister obrony Bogdan Klich. Polacy mają pilnie obserwować przebieg manewrów, które w znacznej części toczą się na poligonach niedaleko naszej granicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.