Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Pikieta byłych więźniów politycznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-16 10:24

Trzynastu byłych więźniów politycznych zamierza zorganizować pikietę w centrum Mińska. Opozycjoniści chcą zaprotestować przeciwko aresztowaniu swoich kolegów i represjom stosowanym przez białoruskie władze. Byli więźniowie polityczni pragną też zwrócić uwagę Unii Europejskiej na sytuację na Białorusi. Ich zdaniem dialog Brukseli z Mińskiem powinien zostać ograniczony.

Decyzja o zorganizowaniu pikiety na placu Październikowym zapadła po tym, jak do aresztu trafili trzej działacze opozycji z Wołkowyska. Byli więźniowie polityczni twierdzą, że dodatkowo czują się moralnie zobowiązani wesprzeć młodzieżowych działaczy, którzy zostali brutalnie rozpędzeni przez milicję podczas demonstracji w Dniu Świętego Walentego.

Niezależny portal Karta 97 przypomina, że od kilku tygodni nasilają się prześladowania opozycji. Do wojska przymusowo wcielono młodzieżowych działaczy, w więzieniach pozostają uczestnicy demonstracji indywidualnych przedsiębiorców, a kilkunastu opozycjonistów za udział w akcjach protestacyjnych jest pod stałą obserwacją służb specjalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.