Facebook Google+ Twitter

Białoruś podaje Rosję do sądu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-25 16:24

Białoruś wniosła skargę na Rosję do sądu gospodarczego Wspólnoty Niepodległych Państw.

Mińsk jest niezadowolony z ceł nałożonych przez rosyjskie firmy na dostawy ropy i produktów ropopochodnych dla białoruskich petrochemii. Wniosek w sądzie gospodarczym złożyło białoruskie ministerstwo sprawiedliwości, którego eksperci tłumaczą, że nie wiedzą, na jakiej podstawie Rosja wprowadza dodatkowe opłaty celne.

- Mimo wielokrotnych zapytań do dziś nie otrzymaliśmy żadnego wyjaśnienia - tłumaczą białoruscy eksperci. Według strony białoruskiej, tego typu działania ze strony Rosji już spowodowały poważne ograniczenia w produkcji białoruskich koncernów, a w niektórych przypadkach może dojść do całkowitego jej przerwania.

Od kilku miesięcy trwa konflikt na linii Mińsk - Moskwa dotyczący preferencyjnych dostaw surowca i jego przetworów dla białoruskich firm. Spory między oboma krajami doprowadziły w ciągu trzech miesięcy tego roku do zmniejszenia dostaw ropy dla Białorusi o prawie 40 procent.
Rosja chce znaczną część dostaw obłożyć cłem. Białoruś twierdzi, że cła powinny zostać zniesione w ramach Unii Celnej obowiązującej między: Rosją, Białorusią i Kazachstanem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.