Facebook Google+ Twitter

Białoruś promuje się w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-24 09:50

Przedstawiciele ponad setki białoruskich firm i organizacji prezentują w Warszawie swoje osiągnięcia. Na specjalnej wystawie „Biełekspo" białoruscy biznesmeni będą zachęcać Polaków do współpracy i wymiany handlowej.

Jak informuje białoruska prasa - Mińsk jest zainteresowany pełnym otwarciem na kontakty gospodarcze z Warszawą. Wystawie patronują wicepremierzy: Waldemar Pawlak i wiceszef białoruskiego rządu Andrej Kobiakow. Wystawa potrwa do piątku.

Białorusini liczą przede wszystkim na zawarcie umów partnerski o współpracy w tak zwanych „strefach wolnego handlu". Jedną z nich, której już pojawili się nasi biznesmeni jest obwód grodzieński. Białoruskim biznesmenom i politykom zależy również na współpracy w sektorze energetyki a także na nawiązaniu jak największej liczby kontaktów z firmami z branż spożywczej, rolnej i przemysłu lekkiego.

Na dziś zaplanowano również białorusko - polski szczyt ekonomiczny podczas, którego zostaną omówione wzajemne kontakty mające wspierać oba kraje w zwalczaniu skutków światowego kryzysu ekonomicznego. Podczas towarzyszących wystawie seminariów zostaną przedstawione białoruskie propozycje współpracy w dziedzinach: bankowości, przemysłu paliwowego i turystyki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.