Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Prowokacja przeciw Związkowi Polaków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-11 17:52

W rejonie Grodna na tablicach ogłoszeń pojawiły się kartki z informacją, że Związek Polaków na Białorusi zbiera fundusze na zorganizowanie zjazdu. Związek mówi, że to prowokacja.

Według ogłoszenia wszyscy Polacy mieszkający na Białorusi proszeni są o wpłacanie pieniędzy na konto firmy Polonik, z której pomieszczeń korzysta ZPB, kierowany przez Andżelikę Borys.

-To prowokacja mająca skompromitować nasz związek - powiedział redaktor naczelny "Magazynu Polskiego na Uchodźstwie", Igor Bancer. Twierdzi on, że na słupach ogłoszeniowych pojawiły się informacje podpisane przez Andżelikę Borys i opatrzone pieczęcią Związku. Według słów grodzieńskiego dziennikarza, Borys przebywa obecnie w Polsce i telefonicznie poleciła swoim współpracownikom powiadomić o fałszerstwie białoruskie organy ścigania.

Igor Bancer przypomina, że do podobnej prowokacji doszło już rok temu. Nieznani sprawcy opublikowali w jednej z gazet informację, że spółka Polonika, współpracująca ze Związkiem Polaków, pomaga w uzyskaniu wiz do Polski. Po tym incydencie firma była nachodzona przez inspektorów podatkowych i milicję. Działacze Związku Polaków obawiają się, że i tym razem będzie podobnie.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ten ruch jusz dawno sam się skompromitował. Jest oparty na aferze i społecznej prowokacji, po której następuje tzw. "aj-waj,aj-waj, nas biją i prześladują". To jest fundament ich działalności i szkodliwości społecznej. Inaczej żyć nie mogą. Kto ma dostęp do pieczątki i podpisu, ten może wymyśleć każdą tzw. prowokację i obarczayć winą nie wiadomo kogo. Cóż, podobno za to, właśnie dostają pieniądze , zaś polscy podatnicy hojnie te afery finansują. Gratulacje! Co będzie po marcowym zjęździe, można tylko się domyślać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.