Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Prowokacja przeciw Związkowi Polaków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-11 17:52

W rejonie Grodna na tablicach ogłoszeń pojawiły się kartki z informacją, że Związek Polaków na Białorusi zbiera fundusze na zorganizowanie zjazdu. Związek mówi, że to prowokacja.

Według ogłoszenia wszyscy Polacy mieszkający na Białorusi proszeni są o wpłacanie pieniędzy na konto firmy Polonik, z której pomieszczeń korzysta ZPB, kierowany przez Andżelikę Borys.

-To prowokacja mająca skompromitować nasz związek - powiedział redaktor naczelny "Magazynu Polskiego na Uchodźstwie", Igor Bancer. Twierdzi on, że na słupach ogłoszeniowych pojawiły się informacje podpisane przez Andżelikę Borys i opatrzone pieczęcią Związku. Według słów grodzieńskiego dziennikarza, Borys przebywa obecnie w Polsce i telefonicznie poleciła swoim współpracownikom powiadomić o fałszerstwie białoruskie organy ścigania.

Igor Bancer przypomina, że do podobnej prowokacji doszło już rok temu. Nieznani sprawcy opublikowali w jednej z gazet informację, że spółka Polonika, współpracująca ze Związkiem Polaków, pomaga w uzyskaniu wiz do Polski. Po tym incydencie firma była nachodzona przez inspektorów podatkowych i milicję. Działacze Związku Polaków obawiają się, że i tym razem będzie podobnie.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ten ruch jusz dawno sam się skompromitował. Jest oparty na aferze i społecznej prowokacji, po której następuje tzw. "aj-waj,aj-waj, nas biją i prześladują". To jest fundament ich działalności i szkodliwości społecznej. Inaczej żyć nie mogą. Kto ma dostęp do pieczątki i podpisu, ten może wymyśleć każdą tzw. prowokację i obarczayć winą nie wiadomo kogo. Cóż, podobno za to, właśnie dostają pieniądze , zaś polscy podatnicy hojnie te afery finansują. Gratulacje! Co będzie po marcowym zjęździe, można tylko się domyślać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.