Facebook Google+ Twitter

Białoruś przedłuzyła mandat misji OBWE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 18:14

Białoruskie władze przedłużyły na rok mandat misji OBWE. Oficjalnie biuro tej organizacji może funkcjonować w Mińsku do 31 grudnia 2010 roku.

Białoruskie MSZ zapowiedziało jednocześnie, że będzie monitorować działalność przedstawicieli OBWE. Białoruskim władzom nie podoba się ciągła krytyka ze strony Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Przedstawiciele OBWE w Mińsku wielokrotnie zwracali uwagę na łamanie praw człowieka i tłumienie wolności obywatelskich w tym kraju. „W przypadkach naruszania przez biuro OBWE mandatu oraz prowadzenia działalności wykraczającej poza zawarte porozumienia strona białoruska zastrzega sobie prawo skrócenia działalności biura" - głosi oświadczenie białoruskiego MSZ.

Zdaniem politologów, pracownikom misji OBWE trudno będzie spełnić te warunki. W 2010 roku prowadzone będą na Białorusi dwie kampanie wyborcze. Organizacja będzie intensywnie zajmować się monitoringiem przestrzegania procedur wyborczych, co może spowodować rozdrażnienie białoruskich władz.

Politolodzy zwracają również uwagę, że w przypadku, gdyby OBWE odmówiła uznania wyborów za zgodne z demokratycznymi standardami, Mińsk może w każdej chwili nakazać likwidację biura tej organizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.