Facebook Google+ Twitter

Białoruś: Reakcja Polski to burza w szklance wody

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-16 09:23

Tak białoruskie media komentują stanowisko Polski wobec konfliktu wobec nieuznawanego Związku Polaków.

Białoruska telewizja państwowa przekonuje swoich telewidzów, że konflikt wokół nieuznawanego Związku Polaków to wewnętrzne spory wewnątrz organizacji. Rządowy dziennik „Sawieckaja Bialoruś" uznał, że gwałtowne reakcje naszego kraju w tej sprawie to „burza w szklance wody". Natomiast niezależne media obszernie informują o represjach białoruskich władz wobec polskiej mniejszości i ostrych reakcjach polskiego prezydenta i rządu.

Państwowa telewizja STV wyemitowała krótką informację o wczorajszych wydarzeniach przed sądem w Wołożynie. Sąd w tym miasteczku rozpoczął proces w sprawie zajętego przez milicję Domu Polskiego w Iwieńcu. Jeden z przedstawicieli prorządowego Związku Polaków twierdził, że „sprawa Domu Polskiego powinna wyłącznie dotyczyć mieszkańców Iwieńca". Jego zdaniem przed budynkiem sądu zebrali się wczoraj ludzie nie mający nic wspólnego ani z Iwieńcem ani ze Związkiem Polaków. Taki ton przebija w większości informacji przekazywanych przez państwowe media.

Natomiast media niezależne zamieszczają obszerne informacje o reakcjach Warszawy i Brukseli, a cytowani przez nie politolodzy zwracają uwagę na łamanie podstawowych praw obywatelskich przez białoruskie władze. Według politologów działania białoruskich władz zmierzają do „postawienia do kąta" zarówno opozycji jak i silnej mniejszości polskiej przed zaplanowanymi na kwiecień wyborami do władz lokalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.